Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

Stojące uszy

3 lata 4 tygodni temu #72513 przez tola
A w jakim wieku jest teraz psiak? Wymienił już wszystkie zęby na stałe? :whistle:
To niestety dość duża niewiadoma, masowanie pomaga, ale czasem uszy tak się układają, że jak mają wstać to po czasie i tak wstaną :laugh:
3 lata 4 tygodni temu #72517 przez sosi
Ma teraz 6 miesięcy, zęby już wymienione. W plastrach nie da rady chodzić, próbowałam - bezskutecznie :S Wiadomo dlaczego tak się dzieje z tymi uszami u niektórych psów? Po prostu z natury tak się dzieje, że te uszy uciekają? :whistle:
3 lata 4 tygodni temu - 3 lata 4 tygodni temu #72518 przez drapichrust
Jeżeli dokładnie przeczytałaś cały temat (i podobne) - to odpowiedz jest... ;)

Cecha jest uwarunkowana różnymi czynnikami, minn. "po przodkach" (nawet trzecie i dalej pokolenie wstecz), takie a nie inne cechy samego ucha : budowa, "sposób przyczepienia" do głowy, rodzaj chrząstki, ucho małe i lekkie, duże i ciężkie, małe i grube etc, etc.
COM_KUNENA_THANKYOU: sosi
3 lata 3 tygodni temu #72541 przez agnruszczak
Ale śmiesznie mu uciekają :) Cobiemu też jedno ucieka, ale klejenie przynosi efekty. Potem jest spokój aż do następnego czyszczenia uszu. Zęby już też wymienił. Ale kleję za każdym razem jak próbuje cofać ucho i nie ma że nie chce, czy mu nie pasuje. Zaklejam i zabawiam, żeby nie myślał o tym, że coś tam ma.
2 lata 1 tydzień temu - 2 lata 1 tydzień temu #74676 przez Mafinka
Czytałam 3 miesiące temu wszystkie możliwe fora i wątki odnośnie podnoszenia się uszu. Zaczęło się przed początkiem wypadania zębów. Dziś Mafia ma pół roku i uszy jej się pięknie położyły. Oczywiście kleiliśmy jej ciężarki oraz zaklejalismy plastrami w "tutki", ale już jakiś czas temu straciłam nadzieję i pokochałam jej sterczałki takie jakie są. A tu pozytywna niespodzianka. Uszy pięknie leżą, i położyły się pomimo przerwy 3 tygodniowej od klejenia. Chyba urosły i opadły :)
Sposoby na położenie uszu były różne.
Tak jest teraz

Załączniki:
2 lata 6 dni temu #74677 przez drapichrust
Uszy ustawione idealnie !
czasem tak bywa - ucho rośnie, zwiększa ciężar i "samo z siebie" przyjmuje odpowiednią pozycję :)
Zasilane przez Forum Kunena