Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

Problemy szczeniaka nocą.

2 lata 2 miesiąc temu - 2 lata 2 miesiąc temu #74569 przez jacksclan

mist napisał: Trochę nie w temacie ale nie będę zakładał nowego. Dowiedziałem się że śliskie podłogi źle wpływają na stawy psa. Im cięższy tym większy problem. Mam w mieszkaniu panele i i parkiet. Jak duży wpływ będzie to miało na zdrowie JRT. I czy są jakieś preparaty temu zapobiegające? Znalazłem w internecie jakieś maści na łapy od mrozu i śniegu ale podobno działają też antypoślizgowo myślicie, że to konieczne i zda egzamin ?

Faktycznie nie na temat. Gładka powierzchnia podłogi może mieć wpływ na rozwój stawów psów ras ciężkich, np. molosów. W przypadku JRT i PRT takich obaw nie ma. Spora nadwaga w okresie intensywnego wzrostu może prowadzić do takich problemów niezależnie od podłogi. Natomiast wpływ mają pazury. Długie pazury nie ścierane w sposób naturalny, bądź nie obcinane mogą mieć wpływ na ustawienie nadgarstka i śródręcza (wykrzywienie). Przy gładkiej podłodze problem może się nasilić, gdyż ścieranie naturalne jest minimalne. Rozwiązaniem jest częste kontrolowanie i obcinanie. Ścieranie naturalne zależy od intensywności ruchu i podłoża. Psy wyprowadzane na łąkę ścierają wolniej. Na kostce i asfalcie szybciej. Maść na łapy stosuje się podczas mrozów i długich spacerach na śniegu. O tym, że działają antypoślizgowo nie słyszałem. Najlepiej używać maści pochodzenia naturalnego. Wszelkie chemikalia zawsze noszą ze sobą ryzyko alergii, dla tego należy je unikać. No i nie martw się. Panele już niedługo przestaną być gładkie. :D

Zapraszamy na stronę hodowli

www.jackrussellterrier.info www.dandiedinmont.pl
"Dopóki nie było internetu nie wiedziałem, że jest tylu idiotów" - Stanisław Jerzy Lem
Zasilane przez Forum Kunena