Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

Konkursy Myśliwskie

9 lata 7 miesiąc temu #11783 przez GABO
Wszystko zaczęło się przypadkiem ;-)
Pewnego wiosennego popołudnia spotkałam na spacerze krakowskiego sędziego, który opowiedział mi o konkursach psów myśliwskich i że terriery to wogóle juz powinny pracować i obiecał zaproszenie na konkurs ;-)
No i pojechaliśmy :!: :!:
Były to Próby Pracy Psów Myśliwskich Małych Ras, a Gabo miał wtedy 9 miesięcy.
Wszyscy patrzyli na nas jakbyśmy się z choinki urwali, żeby z kundlem (dosłownie Pani sędzina się spytała co to wogóle jest) na konkurs przychodzić
Pierwsza konkurencja - próba strzału
Nie wiem kto bardziej to przeżył, ale chyba ja bo pies nic sobie z huku nie zrobił tylko biegał, wąchał i merdał ogonem :-)
Kolejna konkurencja to woda
Gabo do tej pory jeszcze się nie moczył w prawdziweym jeziorze ( co najwyżej w wannie :-) ) a tu miał wejść popłynąć i wyjść :-)
Chwila zachęty i już psiak dziarsko pływa, aż wyżlarze zrobili wielkie oczy. :dow
To teraz chwila oddechu i ostatnia konkurencja czyli szukanie i wypłaszanie zwierzyny.
Idziemy na pole Gabo z nosem przy ziemi co chwila wkłada nosiur do nor ryjówek, ale nie onie tu chodzi, a wręcz nie jest pożadane żeby się pies nimi interesował ( na co uwagę zwraca nam Pani sędzina) Wreszczie jakieś krzaczory. Wysyłam Gabka żeby tam poszukał. I jest jest Gabo wchodzi na zająca. Pięknie go goni na otwarte pole. Tylko jak go teraz odwołać :zdz Jeden gwizd i pies się zatrzymuje :fgrin a nawet zaczyna wracać.
Po wszystkim :fgrin
Czekamy na wyniki.
I zdziwienie (chyba wszystkich) PIERWSZE MIEJSCE :dow
Pierwszy konkurs, pierwszy kontakt z myśliwstwem :fgrin
I jak tu nie rozwijać tej pasji skoro to ogromna przyjemnośc zarówno dla psa jak i właściciela :dow :dow :dow
9 lata 7 miesiąc temu #11785 przez tola
GABO - ta historia robi ogromne wrażenie. Bardzo zachęca do podjęcia choćby próby :!: To musi być ekscytujace :dow
9 lata 7 miesiąc temu #11812 przez kasia rumia
Bombowo :mrgreen: Ale było radosci :mrgreen: i zdziwienia..... ,że nasze ,,kundelki\'\' tak umieja wprowadzić towarzystwo w ołupienie :roll: zazdroszczę tego widoku i serdecznie gratuluję :hura2 .Musimy zapisać sie także do jakiegoś klubu mysliwskiego.

Kasia Rumia Pozdrawia:)
9 lata 7 miesiąc temu #11822 przez Kate
Aż się na usta ciśnie: "Urzekła mnie twoja historia" !!!! :fgrin - ale to naprawdę fantastyczne!
WIELKIE GRATULACJE!!!! :dow

Pozdrawiamy!
Czterech Muszkieterów: Kasia, Jacek, Wiki i Diuna!
ZAPRASZAMY: www.russell-terrier.pl/index.php?option=...mit=6&limitstart=216
Zasilane przez Forum Kunena