×

Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

Problemy z oddychaniem

2 lata 8 miesiąc temu #74765 przez Zosia
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Hej,
Mam 5-miesięczną suczke Parson RT i od jakichś 2 miesięcy zaczęła głośno oddychać, tak jakby miała glutki w nosie (taki chrapiący odgłos jak u czlowieka kiedy ma nie do konca zapchany nos, tylko ma mokry katar - niby moze oddychać ale z problemami). Oddycha tak w róznych sytuacjach (ciężko zaobserwować jakąś zależność), ale nie zawsze. Jak sie przyłozy ucho do jej szyi to tam też slychac ten odgłos i wibracje. Z noska nic jej nie wycieka. Raczej nie ma to związku z kaloryferami bo żadko właczamy kaloryfery bo mamy ciepłe mieszkanie.
Byliśmy z nią 2 razy u weterynarza, obejrzał nos i wnętrze pyska, osłuchał i nic nie zaobserwował. Nie bardzo niestety wierzę w jego kompetencje bo zalecił nam antybiotyk ("niech weźmie na wszelki wypadek i zobaczymy co się stanie") i suplementy diety na odporność...

Może ktoś z Was miał podobny problem? Jeśli nie, to moze ktoś poleci jakiegoś dobrego weterynarza w Warszawie?

Dziękuję!
2 lata 8 miesiąc temu #74769 przez drapichrust
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Przyczyn może być wiele - od nieprawidłowości w budowie górnych dróg oddechowych, poprzez konkretne schorzenie do jakiegoś urazu z konsekwencjami .
Jeżeli stan się utrzymuje, nie ma wycieku z nosa, podniesionej temperatury i podobnych objawów - koniecznie skonsultuj z wetem. Najprawdopodobniej będzie konieczność dokładniejszej diagnostyku a jakiej - to zdecyduje lekarz. Ja mogę polecić jedynie znakomitego specjalistę od odczytu obrazu USG (na okoliczność wielu spraw) - dr. Marciński(w Warszawie).
Zasilane przez Forum Kunena