×

Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

Znaleziono psa w typie Jack Russell Terrier

4 lata 4 miesiąc temu #69925 przez tola
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
W sobotę 5 kwietnia 2014 około godziny 19 znaleziono psa w typie jack russell terriera, pies błąkał się przy obwodnicy w Brodnicy, woj. kujawsko-pomorskie.
Historia Johnnego (bo takie imię robocze mu nadaliśmy) jest typowa, pies na 90% został wyrzucony z samochodu przy ruchliwej drodze, przy której błąkał się kilka dni przed znalezieniem. Fakt porzucenia zwierzaka potwierdza nasza obserwacja: pies siedział przy jednym odcinku drogi, krążył wokół jednego miejsca, co chwila obserwując nadjeżdżające auta. Dodatkowo podczas jazdy autem pies wykazywał spory lęk. Był wyczerpany, wychudzony, oblepiony kleszczami i brudny. Ma zapalenie uszu i kilka innych drobnych dolegliwości, ale ogólnie nic mu poważnego nie dolega.
Psiak jest łagodnego usposobienia, karny i niezwykle oddany. Nie spuszcza nas na krok, ale niestety ma spory lęk separacyjny. Jest to jednak kwestia do wypracowania. Poza tym szybko odnalazł się w naszym stadzie, póki co udało nam się uniknąć sporów i zatargów, ale utrzymanie porządku przy 3 sukach, samcu i dodatkowym samcu zupełnie obcym, nie należy do łatwych rzeczy. Pies nie ma więcej jak 31 cm, włos szorstki, ma około 2 lat.
Po leczeniu, socjalizacji oraz wyjściu na prostą ze sprawami behawioralnymi, będziemy mu szukać odpowiedniego domku.
Jeżeli ktoś kojarzy psa - właściciela to proszę o informację.


4 lata 4 miesiąc temu #69926 przez drapichrust
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Fajny sierściuch a poczciwość mu po prostu z oczu wyłazi ....
Szkoda, ze to kolejna ofiara ludzkiej nieodpowiedzialności :(

Mam nadzieje, ze szybko znajdzie fajny dom, też zamieszczę info u siebie .
4 lata 4 miesiąc temu #69928 przez Ulinka
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Będę pytać! Życzę mu powodzenia!!!!
4 lata 4 miesiąc temu #69931 przez Loca
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Ludzie są strasznie nieodpowiedzialni :angry: Miał dużo szczęścia że trafił na Ciebie:)
Powodzenia w znalezieniu fajnego domu!!
4 lata 4 miesiąc temu #69945 przez Jax
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Piękniś na blogu: bialyjack.pl/pies-typie-jack-russell-terrier-adopcji-2/ Kto może, niech udostępnia, im więcej osób zobaczy, tym sensowniejsze zgłoszą się domy :)
4 lata 3 miesiąc temu #69991 przez tola
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Minął tydzień odkąd Johnny pojawił się w naszym domu, przez ten czas stał się pełnoprawnym członkiem sfory. Został zaakceptowany przez inne psy, Hiko jest jego osobistą terapeutką, to ona wprowadza go w życie stada, uczy też psich zabaw. Stan zdrowia również uległ poprawie, prawe ucho psa jest już niemal całkowicie zaleczone. Niestety lewe ucho nie było leczone, stan zapalny rozwinął się tak dalece iż uszkodzeniu uległa błona bębenkowa, czeka go długie leczenie.

Poniżej kilka zdjęć Johnnego.

Zasilane przez Forum Kunena