Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

ZNALEZIONO JACK RUSSELLa

5 lata 11 godzin temu #67067 przez drapichrust
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW

Poszukiwany jest właściciel lub nowy opiekun.

Pies nie ma tatuażu ale ma chip.
Więcej info u osoby, u której pies się aktualnie znajduje TUTAJ

I ja tak myślę: skoro pies ma chip a wlasciciela trudno "zlokalizować" to zapewne dane chipa nie są wprowadzone do bazy danych... Co się zdarza , szczególnie wtedy gdy chipowanie jest w ramach ogólnych darmowych akcji...

Rada: chipując psa upewnijmy się, ze dane identyfikacyjne zostaną wprowadzone do jakiejkolwiek bazy danych! Inaczej to po prostu nie ma żadnego sensu ... :(
5 lata 10 godzin temu #67069 przez ZioMilka
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Ciekawa jestem czy ZKwP ma swoją bazę danych, zaczipowanych psów. Przecież podajemy nr chipa przy rejestracji miotów, oraz przy rejestracji psów. Po tatuażu łatwo było psa zidentyfikować, a po chipie?
Nabywcom moich szczeniaków zalecam rejestrację szczeniaków w bazie danych.

Pozdrawiam i zapraszam na moją stronkę- >klik banner<
Plik załącznika:
5 lata 8 godzin temu #67070 przez drapichrust
Zgodnie z informacją uzyskaną w ZG ZKwP - podobno jest możliwość "poszukania" czy dany numer chipa "przynależy" do psa (szczeniaka) zachipowanego w ramach identyfikacji hodowlanej - zgodnie z wymaganiami ZKwP ...
5 lata 7 godzin temu #67071 przez jacksclan
Każda baza danych może być przeszukana. Kwestią jest tylko odpowiedni skrypt. O ile znam życie, może to być problemem. ;)
Chip wbrew założeniom nie jest pewną formą identyfikacji. Pomijając problemy natury technicznej nie ma zunifikowanej bazy.
To co pisze Drapichrust zadziwiło mnie wielce. Czy w przypadku masowych akcji pies dostaje chipa pod skórę i cześć? A sensem chipowania miała być przede wszystkim identyfikacja właściciela, a dopiero w drugiej kolejności psa. Nie mówiąc już o tym, że tylko weterynarze mogą chipować i są teoretycznie zobowiązani do rejestracji w bazie. A wydawało się, że już nic mnie nie zadziwi. ;)

Zapraszamy na stronę hodowli
Plik załącznika:
Plik załącznika:

www.jackrussellterrier.info www.dandiedinmont.pl
"Dopóki nie było internetu nie wiedziałem, że jest tylu idiotów" - Stanisław Jerzy Lem
5 lata 5 godzin temu #67075 przez Mazi00
Często miasta lub gminy robią "masową akcję" chipowania gratis ;) ale z tego co mówili mi znajomi, trzeba pilnować, żeby dane zwierzaka trafiły do ogólnopolskiej bazy danych, a z tym podobno jest różnie... :whistle:
5 lata 1 godzinę temu #67083 przez drapichrust

jacksclan napisał: (...) są teoretycznie zobowiązani do rejestracji w bazie. A wydawało się, że już nic mnie nie zadziwi. ;)

Jak sam piszesz: teoretycznie zobowiązani.
A życie sobie .... ;)

W moim rejonie ostatni przetarg na chipowanie psów w ramach bezpłatnej akcji wygrał ... Salon Pielęgnacji Psów. Być może, ze np.współudziałowcem jest lek.wet.
Ofertę przetargową skalkulowano poniżej kosztów chipa - chodziło o pewnego rodzaju hmmm... reklamę dla "wykonawcy".
Skutek taki, ze - jak gminna wieść niesie - darmowo można tam zachipować 2-3 psy tygodniowo. NIE WIĘCEJ.
Przecież nikt nie będzie dokładał z własnej kieszeni (mam na myśli "wykonawcę") do "ogólnodostępnych" chipów ... :P :laugh:

Niezbadane są meandry obowiązujących przepisów wprowadzanych w życie ... ;)
Zasilane przez Forum Kunena