Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

Furminator

2 lata 11 miesiąc temu #72785 przez ignac
Dzień dobry!
Zwracam się z prośbą o pomoc do osób doświadczonych. Chciałabym kupić FURminator dla mojego jacka szorstkowłosego. Nie wiem jednak czy wybrać model dla długowłosego czy krótkowłosego psa. W instrukcji podane jest, że krótkowłose to psy do 5cm długości sierści. Szorstkowłose, zwłaszcza na zimę, mają włos okrywowy dłuższy niż 5cm, ale chodzi przecież o usuwanie podszerstka. Stąd moje pytanie: wybrać dla psów długowłosych czy krótkowłosych? Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam Świątecznie :)
2 lata 11 miesiąc temu #72790 przez Belzebub
Imo w przypadku szorstkiego jest to raczej zbędny gadżet ;)
2 lata 11 miesiąc temu #72791 przez drapichrust

Belzebub napisał: Imo w przypadku szorstkiego jest to raczej zbędny gadżet ;)

A ja niekoniecznie bym się z tym zgodziła.... ;)
Zwłaszcza, jeśli myślimy o regularnym (a nie jedynie okazjonalnym) odsierścianiu jacka szorstkiego (włos "złamany" to również włos szorstki).
Wszelkie "narzędzia" powinny być dobrane do indywidualnych cech włosa konkretnego osobnika - było już o tym wiele razy, że cechy okrywy włosowej u jacków są bardzo indywidualne i nie ma sensu jakiekolwiek generalizowanie.
Jack szorstki o nieprawidłowej sierści będzie bardzo zakudłaczony ale sierść będzie miała zupełnie inne cechy niż u jacka bardzo mocno złamanego (na oko taka sama "szczotka") ale o sierści prawidłowej.

Na pewno nie będzie dobry furmminator przeznaczony dla psów gładkich (chodzi o rozstaw zębów w furmninatorze). Najlepiej jest kupować nie w pierwszym lepszym sklepie zoo lecz na profesjonalnym stoisku groomerskim (wystawy) lub w sklepie groomerskim - po zasięgnięciu porady.
COM_KUNENA_THANKYOU: Tatooskara
Zasilane przez Forum Kunena