×

Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

Jeśli szukasz szczeniaka

10 lata 6 miesiąc temu #5452 przez administrator
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Wychodzimy z założenia, że Twoja decyzja jest przemyślana i akceptowana przez wszystkich domowników. Posiadasz warunki do trzymania pełnego temperamentu psa jakim jest Parson Russell i Jack Russell Terrier. Informacje pomocne w podjęciu decyzji znajdziesz w licznych książkach i na stronach naszej witryny internetowej. Użytkownicy forum podzielą się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.

Tutaj dowiesz się jedynie, w jaki sposób nasz serwis może Tobie w tym pomóc.
Zdecydowana większość polskich hodowli publikuje na stronie tej witryny ogłoszenia o oczekiwanych miotach i urodzonych szczeniętach. Ogłoszenia te znajdziesz w dziale ";Szczenięta"; forum. Dla szybkiej orientacji lista linków kierujących do odpowiednich ogłoszeń znajduje się na stronie głównej witryny Klubu www.russell-terrier.org/ .

Może się wprawdzie zdarzyć, że wymarzony przez Ciebie piesek jest już do odebrania. Ale najczęściej musisz przygotować się na wielomiesięczne oczekiwanie. Dlatego zatroszczyć się musisz o to wcześniej. Regularne sprawdzaj listę dostępnych szczeniąt i przewidywanych miotów. Możesz dąć własne ogłoszenie. Ale nie spodziewaj się, że jakiś hodowca nie korzystający z tego serwisu na nie odpowie. Nieliczni hodowcy mający dystans do internetu, nie korzystający z możliwości witryny Klubu i tak Twojego ogłoszenia nie przeczytają.
Jeśli masz już konkretne wyobrażenie o tym jak ma wyglądać nowy członek rodziny, zapoznaj się z informacjami zawartymi w kartotece hodowli polskich www.russell-terrier.org/hodowle_pl.html i zagranicznych www.russell-terrier.org/hodowle_za.html .
Zapoznaj się jakimi psami hodowlanymi hodowla dysponuje i czy ich odmiana Ci odpowiada. Przysłowie ";niedaleko pada jabłko od jabłoni"; i w przypadku psów najczęściej się sprawdza.
Kartoteki informują o drogach kontaktu z hodowcą. Skontaktuj się z interesującą Cię hodowlą.
Tą drogą dowiesz się kiedy planowany jest następny miot i na jakich warunkach możesz szczeniaka kupić.

Jeśli Twoje poszukiwania zakończyły się powodzeniem, musisz przygotować się na odbiór pieska. Pomocna w tym będzie Ci ulotka do ściągnięcia tutaj www.russell-terrier.org/bibloteka/pics/wyprawka_klub.pdf

życzymy Ci powodzenia.

Rafał Turczyński
Administrator - KONTAKT
COM_KUNENA_THANKYOU: marta_s_z
Zasilane przez Forum Kunena