Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

Raczkująca hodowla

10 lata 7 miesiąc temu #2082 przez ZioMilka
Ponieważ moja hodowla dopiero raczkuje, mam prośbę do wytrawnych znawców tematu. Może polecicie mi dobrą literaturę na tematy, które pomogą mi dokształcić się w tej dziedzinie? Hodowla, krycie, ciąża, poród, połóg i opieka nad mamą ze szczeniakami. Chciałabym dobrze przygotowac się do przyszłych trudnych zadań, a moje wykształcenie, niestety, nie ma z tym nic wspólnego. :-( I najlepiej po polsku. :-)

Pozdrawiam i zapraszam na moją stronkę- >klik banner<
10 lata 7 miesiąc temu #2085 przez Dwie Twarze
Mogę polecić fajną książkę napisaną w bardzo przystępny sposób bez żadnych fachowych zwrotów, ale jest to pozycja, poradnik dla hodowców przede wszystkim o genetyce. Myślę, że warto sie w ten temat zagłębić chcąc " bawić " się w hodowlę z głowa, a nie tylko w bezmyślne rozmnażanie psów. Książka to " biały kruk ", trochę ciążo ja zdobyć, ale proponuję poszukać w internetowych księgarniach lub internetowych sklepach ZOO ( ja tam właśnie nabyłam )
[center:0c57ba3c53]" PORADNIK DLA HODOWCÓW PSÓW" autor Malcolm B. Willis[/center:0c57ba3c53]
[center:0c57ba3c53] [/center:0c57ba3c53]

Książka omawia tematy takie jak: genetyka mendlowska, dziedziczenie cech ilościowych, rodowód, wybór suki hodowlanej, wybór reproduktora, cechy eksterieru, cechy psychiczne i użytkowe, niepożądane cechy i anomalie, dyspozycja stawów biodrowych, selekcja i metody doboru, praktyka hodowlana, gromadzenie danych np.

[center:0c57ba3c53]Tworzenie linii hodowlanej [/center:0c57ba3c53]

[center:0c57ba3c53]Wpływ zastosowania inbredu[/center:0c57ba3c53]

Co do

krycie, ciąża, poród, połóg i opieka nad mamą ze szczeniakami.

Na pewno jest na ten temat sporo literatury, ale nie taki diabeł straszny i jestem pewna, ze większość osób na tym forum służy fachową radą oparta na własnych doświadczeniach. Wszystko jest do przeżycia najgorszy jest pierwszy raz :-D

ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ HODOWLI
10 lata 7 miesiąc temu #2092 przez ZioMilka
Bardzo, bardzo dziękuję :-D Będę szukać.
Kto jeszcze poleci mi coś sprawdzonego? :-)

10 lata 7 miesiąc temu #2097 przez dorota
Ja jeszcze dodam "Rozrod psow" Dubiela
10 lata 7 miesiąc temu #2104 przez drapichrust
Podstawowe informacje dot.krycia, ciązy , porodu i pierwszych dni po porodzie podane w zwięzły i przystępny sposób mozna znależć w : "Rozród psów i odchów szczeniąt" autorka Anna Nalazek.
10 lata 7 miesiąc temu #2105 przez ZioMilka
Wiedziałam, że można na Was liczyć :-D Dziękuję bardzo. :-D
Jakby ktoś jeszcze chciał uzupełnić moją bibliotekę to będę bardzo wdzięczna :-D

Zasilane przez Forum Kunena